پیش دبستانی و دبستان بعثت
 
 
 
 
پیش دبستانی بعثت فعالیت های همه جانبه ای مبتنی بر بازی, خلاقیت, فعالیت های فردی و گروهی ارائه میدهد.
 
فعالیت هایی که در برنامه آموزشی این مجموعه گنجانده شده شامل:
 
  مقدمات زبان آموزی
 
 
پیش نیاز خواندن و نوشتن, تربیت شنوایی و فراگیری مجموعه ای از لغات و کلمات است. با استفاده از کتاب  «مقدمات زبان آموزی», تمرین تلفظ درست کلمات, آشنایی با مفاهیم و کاربرد کلمات در محاوره روزانه به کودک آموزش داده میشود تا در کنار افزایش گنجینه لغات کودک, برای حضور در دبستان و آموزش زبان فارسی آماده شود.
 
  علوم و آزمایشگاه

 

در این گروه, آموزش تکمیلی علوم برپایه شناخت کامل تری از جانواران, گیاهان, آناتومی بدن انسان, مفاهیم ابتدایی فیزیک, شیمی, زمین شناسی و ... برای افزایش آگاهی های کودک پیرامون مسائل محیطی در نظر گرفته شده است.

 
  قصه خوانی

 

کودکان به شنیدن قصه علاقمندند. در کلاس قصه خوانی تخیل کودک با داستان همراه شده و پرورش می یابد. همچنین در این قصه ها نکات آموزنده ای درباره ارزش های دینی و انسانی و اخلاقی برای کودک بیان می شود.

 
  فعالیت واحد کار

 

هر هفته موضوعی در ارتباط با مفاهیم تخصصی علوم, ریاضی و مسائل محیطی در نظز گرفته شده است که کودک از طریق شعر, داستان گویی, نمایش خلاق و کاردستی, نقاشی, استفاده از فن آوری های نوین آموزشی (power point), بحث و گفتگو, پرسش و پاسخ, مشاهده و ...  با آن موضوع آشنا می شود.

آموزش شعر هفته:

با توجه به موضوع واحد کار هر هفته, شعر واحد کار مربوطه به کودک آموزش داده می شود.

کاردستی:

کودک با آموزش قدم به قدم مربی, کاردستی هایی با توجه به موضوع واحد کار هر هفته به منظور افزایش توان هنری خود می سازد.

 
  نمایش

در این کلاس داستان هایی با موضوعات اجتماعی و اخلاقی مرتبط با واحد کار هفته به شکل نمایش در می آید. در این نمایش ها کودکان نقش های مختلفی را ایفا کرده که به تقویت اعتماد بنفس آنان کمک می کند.

 
  ریاضیات

 

 

پیش نیاز یادگیری مفاهیم ریاضی در دوره دبستان, آشنایی کودک با مفاهیم پایه ای دیگری است. برای آموزش این مفاهیم به کودک, با استفاده از کتاب کار پیش دبستانی بعثت در 3 جلد, مفاهیم کیفی, شناخت اشکال, اندازه ها, روابط حاکم بین اشیاء, شناخت مشابهت ها و اختلاف ها, مفاهیم ترتیب و توالی, مجموعه سازی و مفاهیم اعداد به کودک آموزش داده می شود.

کودکان با انجام تمرین های کتاب کار, اعداد فارسی از یک تا ده را آموخته, با شکل آنها و با مفهوم شمارش آشنا می شوند.

 
  هوش

 

رغبت در انجام فعالیت های چشمی, حرکتی و تقویت خلاقیت در کودکان از اهداف اصلی در دوره پیش از دبستان می باشد. به این منظور با استفاده از مجموعه چهار جلدی «همگام با آموزش کودکان» کودک با آموزش های متعدد و مفاهیم مختلفی آشنا می شود, میزان دقت و توجه اش افزایش یافته و برای کنترل و تقویت دست ها با رسم خطوط مختلف آشنا می شود.

 
  مهارت  در چهارخانه

 

در این کلاس به منظور تقویت تجسم فضایی کودک, با استفاده از دفتر شطرنجی خطوطی که برای آمادگی نوشتن حروف الفبای  فارسی و ترسیم نقاشی لازم است به کودک آموزش داده می شود.

 
 

آموزش قرآن, نقاشی, ژیمناستیک, زبان, کامپیوتر و چرتکه زیر نظر مربی متخصص انجام می شود که توضیحات آن در بخش کلاس های فوق برنامه خواهد آمد.