پیش دبستانی و دبستان بعثت
 
 
  انس با قرآن
آموزش قرآن
 
 
هدف از آموزش قرآن کریم:
- ایجاد بستری مناسب برای ارائه آموزش های قرآنی مبتنی بر ظزفیت و توانایی کودکان.
- آشنایی نونهالان عزیز از آغاز ورود به مرحله یادگیری با معارف و رهنمودهای انسان ساز قرآن کریم و اهل بیت عصمت و طهارت (علیهم السلام) متناسب با شزایط سنی آنان.
- ایجاد بستری مناسب برای ارائه آموزه های قرآنی براساس زغبت ها و علائق کودکان.
- ایجاد زمینه انس و الفت با قرآن کریم به دور از هرگونه الزام و تکلیف.
- ایجاد موقعیت مطلوب یادگیری در جهت بروز شکوفایی استعدادهای نونهالان متناسب با ارزش های الهی و فرامین قرآن مجید.
- ایجاد زمینه و بسترسازی عمل به قرآن کریم از دوران کودکی.
 
 
  خلاقیت و نقاشی

آموزش و تقویت خلاقیت در پیش دبستانی بعثت

 

اگر بزرگسالانی خلاق و با قوه تخیل میخواهیم, باید از سالهای اولیه زندگی آنان برای این کار برنامه ریزی کنیم. کودکان را برای زندگی تربیت میکنیم و هر خصوصیتی را که در این سن در آنان تشویق کنیم با آنان میماند.

 

نیروی خلاقیت, علاقه کودکان را به آموختن افزایش میدهد و پیشرفت ذهنی آن ها را تقویت می کند.

خلاقیت به معنی برقراری ارتباط بین عناصری است که تا بحال ارتباطی به هم نداشتند.

برای تربیت تخیل و خلاقیت در کودکان باید مطمئن شویم که کودکان به تجارب گسترده ای درسترسی دارند تا از طریق آن بتوانند خلاقیت و تخیل خود را رشد دهند.

 

 
  کامپیوتر

آموزش رایانه در پیش دبستانی بعثت

 

مجتمع آموزشی بعثت با هدف ارتقا سطح علمی و آموزشی و تربیت نسلی به روز در عصر تکنولوژی, این را ضرورت دانسته تا آموزش رایانه را از ابتدایی ترین سطح آموزشی به عنوان واحد تخصصی و عضوی جدایی ناپذیر در سرفصل دروس بگنجاند و آموزش را بصورت کاملا علمی و طبقه بندی شده تا کلاس پنجم دبستان, تا سطح آزمون E- kids(آزمون ICDL کودکان) تکمیل و در پایان سال تحصیلی پنجم دبستان با برگزاری آزمون مدرک به دانش آموختگان تقدیم می شود.

کلاس های رایانه در تمامی سطوح شامل کارگاه های عملی و کلاسهای تئوری میباشد و دانش اموزان بطور مساوی فرصت کافی جهت کار و تمرین با رایانه را دارند.

در دوره پیش از دبستان آموزش رایانه همراه با داستانها, بازی ها, فلش کارت ها و استفاده عملی  از رایانه و لمس اجزا رایانه از نزدیک میباشد. تا کودکان ما از این درس جذاب بهتری بهره را برده و زمینه ساز محکمی برای ادامه راه و فراگیری بهتر مطالب در سطوح بالاتر باشد.

جهت اشنایی بیشتر با فعالیت های گروه کامپیوتر مجتمع بعثت میتوانید به سایت مرکز کامپیوتر مراجعه نمایید.

 

 

 
  چرتکه

آموزش چرتکه در پیش دبستانی بعثت

 

با پیشرفت تکنولوژی و استفاده از ابزارهای ذخیره سازی و تمایل انسانها به استفاده از آنها بجای بخاطر سپردن ساده ترین و دم دستی ترین اطلاعات. نظام آموزشی لازم دانسته که برای تربیت نسلی خلاق آموزشهایی را برای افزایش توانایی استفاده از ظرفیت حداکتری مغز در آموزشها دخیل کند.

 

مجتمع آموزشی بعثت با همکاری موسسه کودکان هوشمند آموزش چرتکه را در برنامه درسی خود جای داده است.  آموزش چرتکه با درگیرکردن همزمان دو نیمکره مغز جهت به خاطر سپردن, تصویرسازی و انجام محاسبات ریاضی  توانایی های مغز را افزایش میدهد.

 

 

 
  تربیت بدنی
تربیت بدنی در پیش دبستانی بعثت
 
 
مهم ترین مزیت ورزش کردن سلامت کودک از لحاظ جسمی و روانی است, ورزش منجر به سلامت فکری و ذهنی کودک می شود انرژی های کودک تخلیه و رفتارهای پرخاشگرانه او کمتر می شود.
 
ورزش باعث تاثیرات ثابت در رشد و نمو استخوان می شود.
 
طبق گفته کارشناسان شرکت کودکان در بازی های گروهی باعث افزایش اعتماد بنفس, تقویت روحیه همکاری و سلامت عمومی آن ها می شود.
 
 
  زبان
آموزش زبان انگلیسی در پیش دبستانی بعثت
 
کودکی بهترین سن یادگیری زبان است. هرچه کودک زودتر با زبان دوم آشنا شود شانس بیشتری برای دستیابی به مهارت های کسب زبان دوم خواهد داشت. بررسی ها نشان داده است اگر کودک در سن زبان آموزی یعنی سنین قبل از مدرسه زبان دوم را بیاموزد مهارت بهتری در تکلم زبان دوم و لهجه خواهد داشت.
 
آموزش زبان در دوره پیش دبستانی با هدف افزایش توجه,تمرکز, فعالیت مغز و حافظه انجام می شود.
محتوای آموزشی بر اساس نیازها و توانایی های این گروه خاص سنی برنامه ریزی شده است.
ترکیب جالبی از شعر و داستان, کاردستی, کارت ها و پوستر های کمک آموزشی در نظز گرفته شده اند تا کودکان و مدرسین از آموزش و فعالیت های کلاسی لذت ببرند.